Hello There, Guest!
View New Posts   View Today's Posts
Teretana

ii 
  • 1 Vote(s) - 5 Average

01-25-2019, 02:45 PM #311
Duki
Niži Alfa

RE: Teretana
Da li neko trenira sa girjama? Girje tj ruska zvona iliti kettlebell?

01-27-2019, 12:54 PM #312
MalikT
Alfa

@ Fic

Ukupan volumen treninga nemoj gledati kroz broj vježbi koje izvodiš nego kroz ukupan broj ukupnih radnih serija koje odradiš za određenu mišićnu skupinu.

U tvom treningu u danu kada se vježbaju prsa i ruke, za prsa sveukupno odradiš 12 radnih serija (neke vježbe su sa 2 serije, neke sa 3) i još na kraju jedna serija od 50 ponavljanja. U ostalim prosječnim split treninzima koje možeš naći po netu uglavnom se radi manje vježbi, ali se zato svaka vježba uglavnom odrađuje u 3 ili 4 serije, a ponekad čak i u 5 serija.

Inače, ja sam nekada radio za velike mišićne skupine najmanje 16 serija za pojedinu mišićnu skupinu i većina vježbača koje sam viđao po teretanama u Zagrebu i u Dalmaciji radi isto tako - a neki čak i više. Prije nekog vremena kada sam vidio da @Vuk radi oko 12 radnih serija po mišićnoj skupini, pa sam se i ja uglavnom spustio na taj broj radnih serija.

Dakle, ne treba ti biti čudno da se nakon treninga osjećaš prilično svježe.

01-27-2019, 02:07 PM #313
Fic
Super Alfa

Istina, ima logike to što pričaš. Inače, iako se osjećam svježe, ja sam i dalje svjestan da sam dovoljno se stimulirao. Osjećam definitivno soreness slijedeći dan. Vjerujem da i ti i Vuk ste svježi nakon treninga, a znate da ste odradili dovoljan posao, a čak i sva istraživanja pokazuju da je 12 serija dovoljno.

01-31-2019, 10:34 AM #314
Fic
Super Alfa

Došao mi je danas cink kojega sam naručio prošli tjedan.

Nakon istraživanja odlučio sam početi konzumirati tablete cinka jer cink povećava lučenje testosterona. Brend koji se najviše preporučavao je L Opti Zinc od proizvođača Now. 100 tableta od kojih svaka ima po 30 mg cinka + nešto sitno bakra (cink + bakar kombinacija je bolja od isključivo cink).

Neki strani forumaši su uzimali i po 150 mg cinka dnevno i otkrili su velike promjene u organizmu, no ja mislim konzumirati najviše 60 mg dnevno.

01-31-2019, 12:34 PM #315
Mata
Niži Alfa

150 mg? pa to je 10-15x više nego preporučena dnevna doza. Nisam siguran koliko su tolike količine zdrave. Gdje si našao te postove? Čisto me zanima da i ja pročitam...

01-31-2019, 01:19 PM #316
Fic
Super Alfa

Evo ti tema: https://www.rooshvforum.com/thread-15255.html

Nemaju smisla te ogromne doze, ali isto tako farmaceuti dosta umanjuju preporučene dnevne doze. Ima slična "afera" sa Vitaminom C, za kojega se iskustveno zna da u ogromnim dozama u par dana u potpunosti uništava prehladu, jača imunitet, liječi mamurluk i slično. Stvar je u tome da službeno ne smiješ više od (ne znam koliko točno) desetak mg uzimati, a da bi imao pravi efekt, moraš gotovo 1000 mg uzimati.

ii 

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)