Hello There, Guest!
View New Posts   View Today's Posts
Dr. Jordan B. Peterson

• 0 Vote(s) - 0 Average

12-21-2017, 01:11 PM #1
ledeniii2
Omega

Dr. Jordan B. Peterson
Znaci danas uz jutarnju kavicu naletim na post od Nihilista i moram priznati da ovaj post prvenstveno pisem za njega, ali gore navedenu osobu, Petersona, toplo preporucujem svima! Vjerujem da ce mnogima biti svijetlo na kraju tunela i motivator za zivot.

Nihilist, ovim putem bih te zamolio da ulozis mjesec dana svoga vremena i proucis ovoga covjeka, ima cak i dvije knjige napisane i da dobro razmislis o svemu sto govori.

I kvragu, NE RADI STVARI KOJE NE ZELIS RADITI. Ne druzi se s ljudima s kojima nemas nista zajednicko, ne pricaj o jebenom nogometu ako te ne zanima. Licimjerja na ovoj planeti ima i vise nego dovoljno i bez toga.

"Sve šta želim u životu je:
1. Imat para (jer pare daju slobodu)
2. Imat dobru curu/e
3. Imat dobre prijatelje (ekipu)"

Dakle biti cu iskren, ovo je porazavajuce! Imati novac? Da, novac daje sreću, ali samo do razine da ti pokrije osnovne troskove zivota (hrana, smjestaj etc.) Ja ti garantiram sve preko toga te nece ciniti sretnijom i kompletnijom osobom

Imati dobre cure? Moj topli savjet, imati kvalitetnu curu/ženu, jednu jedinu bas za tebe skrojenu. Pod ovim ne mislim na psa na lancu koji ce skakutati na svaki tvoj mig, ili razmazeno deriste koje ne shvaca realnost zivota. Pod ovime mislim na osobu koja ce ti parirati u svemu, koja ce te konstanto izazivati, gurati naprijed i ciniti te jos vecom, boljom i jacom osobom. Koncept srodne duse ako oces, ali sa svim dobrim i pogotovo LOSIM stvarima. Osobno mislim da muskarac ne moze biti kompletan bez toga.

Imati ekipu? Za sto? Nalokavanje vikendom, dizanje ega? Odjebi to sve i potrudi se naci max dvije osobe koje ce ti biti pravi prijatelji. Zasto dvije? Zato jer je prokleto tesko naci jednu, a i nemas vremena uz gore navedenu ženu, imati kvalitetan odnos sa vise od dvije osobe. Ostale naravno nemoj zanemariti, stavi ih u kategoriju poznanika, pomogni im uvijek i uleti im u susret, ali ne ocekuj nista od tih ljudi. Takoder sa njima imaj samo vedre teme, izbjegavaj ozbiljne razgovore, jer nemas koristi kod poznanika s takvim razgovorima.

I prigrli samoću,depresiju, probleme, bol. Vjerojatno najbolji nacin za ovo je da razvijes svoju duhovnost/vjeru i pritom ne mislim da polizes sve oltare na koje naletis, sto vise ne moras niti biti dio ikakve organizirane religije, jer kad sve proucis, bas i nemaju neke veze sa Bogom . I samo hrabro naprijed. Ruku na srce svijet je postao mjesto gdje se normalna osoba ne moze osjecati ugodno. Sto ga vise proucavas to ces vise sranja i nelogicnosti primjetiti, ali to ne znaci da se trebas predati, uci u apatiju i nihilizam (promjeni taj nick MOLIM TE!). Zelis mijenjati svijet? Zelis se dobro osjecati? Zelis biti sretan? Tada imas posla, poprilicno jebenog posla, jer moras mijenjati i usavrsiti sebe. Kako ces to napraviti, kako ces doci do svoje sudbine, to znas samo i jedino ti.

i ne mogu uci u svoj stari racun, Igniss pomozi!
This post was last modified: 12-21-2017, 01:12 PM by ledeniii2.

12-29-2017, 01:25 PM #2
Duki
Viši Beta

RE: Dr. Jordan B. Peterson
Zanimljiv je profa...

PS nemoj da nam zamre forum... gde ste svi?!

03-25-2018, 11:12 AM #3
rodjo
Beta
**

Evo da smo i to docekali...

Jordan Peterson intervju u Jutarnjem

03-25-2018, 03:35 PM #4
Fic
Super Alfa

Da li je to bilo baš za jutarnji ili je ovo njihov prijevod?

07-18-2018, 08:29 PM #5
LoneWolf
Beta
**

Stara tema, ali možda procvijeta opet.

Pročitao sam nedavno od J.P.-a "12 Rules for life; An antidote to chaos". Odlična knjiga.

Da se nadovežem na originalan post, još nekoliko stvari o J.P.-u. Inače je glavna meta ljevičara, feministkinja, LGBT lobija i tako dalje. Jordan je jedan od malo ljudi koji shvaćaju dublje stvari u životu. Knjiga spominje mnoge njegove situacije kroz život. Priča o tome kako je promijenio skroz život naglavačke sa svojih 25 godina. Do onda užasno mršav i sitan, pušio 2 kutije cigareta dnevno i puno je cugao.
Kćer ( Michelle ) ima genetsku bolest od malih nogu, propadaju joj ligamenti i tetive. Imala je puno operacija, na kraju zbog depresije nikad nije završila fakultet. Sad ima 26 godina, udata je i piše blogove o prehrani i veliki je fan Hrvatske. Posjećuje Dubrovnik i otoke sa mužem i kćeri.

Na kraju, J.P. je totalno Red Pill. Razumije stvari o kojima mi ovdje pričamo kroz sferu znanosti i psihologije. Priča na sveučilištima po Kanadi i SAD-u upravo u muško-ženskim odnosima. Neki od tema kojih ima na YT-u su "Be attractive to many women, but choose one" , "Female dating strategy" ( kako se žene vole udavat više u hijerarhiji ili ganjanje društveno dominantnih muškaraca) , "How men choose women" ( o tome kako muškarci ne vole žene koje su imale neobavezan sex jer to muškarcima daje do znanja da plaćaju višu cijenu nego drugi ).

Nije marginalizran bez razloga.

Linkovi :
https://www.youtube.com/watch?v=Ddzf9Mm4hdY
https://www.youtube.com/watch?v=wqEsTPaUZF0 ( motivacijski govor, vrijedi pogledat )
https://www.youtube.com/watch?v=ohrt4zJN0kg ( stvari koji muškarci krivo rade sa ženama )

07-19-2018, 10:29 AM #6

Zanimljivo je ovo o njegovoj obitelji, nisam to znao.

Ne slažem se da je JP totalno Red Pill. Mislim da je on samo djelomično Red Pill. Vezano za to, Rollo Tommassi je napisao jednu konstruktivnu kritiku Petersonovog rada:

https://therationalmale.com/2018/02/12/n...criptions/

Da ne odlazim previše u širinu, njegove glavne primjedbe na Petersona su:

- orijentalni fatalizam - 'život je patnja i prihvati to';
- puno blue-pill karakteristika u odnosu sa ženama - čovjek je doslovce oženio prvu koja mu je dala, tako da njegovi savjeti u ovom polju života imaju dosta škakljivo polazište;
- potreba da se muškarac žrtvuje (ovaj dio mi je najbenigniji od svih);
- egalitarizam - nikad ne govori da u muško-ženskom odnosu muškarac mora igrati ulogu vođe;
- uvijek je oštriji prema muškarcima, nikad prema ženama - usporedite to s npr. Ignissom, koji s razlogom ima obrnut pristup: http://blog.dnevnik.hr/igniss/2012/06/16...enama.html
- privlačnost kao nešto što se može ispregovarati, a ne nešto što dolazi prirodno.

Pored svih dobrih stvari koje je Peterson unio u javni diskurs i oko kojih nema spora, moram reći kako se slažem s većinom RT-ovih točaka.

07-19-2018, 05:57 PM #7
LoneWolf
Beta
**

(07-19-2018, 10:29 AM)Čitatelj K Wrote:  Zanimljivo je ovo o njegovoj obitelji, nisam to znao.

Ne slažem se da je JP totalno Red Pill. Mislim da je on samo djelomično Red Pill. Vezano za to, Rollo Tommassi je napisao jednu konstruktivnu kritiku Petersonovog rada:

https://therationalmale.com/2018/02/12/n...criptions/

Da ne odlazim previše u širinu, njegove glavne primjedbe na Petersona su:

- orijentalni fatalizam - 'život je patnja i prihvati to';
- puno blue-pill karakteristika u odnosu sa ženama - čovjek je doslovce oženio prvu koja mu je dala, tako da njegovi savjeti u ovom polju života imaju dosta škakljivo polazište;
- potreba da se muškarac žrtvuje (ovaj dio mi je najbenigniji od svih);
- egalitarizam - nikad ne govori da u muško-ženskom odnosu muškarac mora igrati ulogu vođe;
- uvijek je oštriji prema muškarcima, nikad prema ženama - usporedite to s npr. Ignissom, koji s razlogom ima obrnut pristup: http://blog.dnevnik.hr/igniss/2012/06/16...enama.html
- privlačnost kao nešto što se može ispregovarati, a ne nešto što dolazi prirodno.

Pored svih dobrih stvari koje je Peterson unio u javni diskurs i oko kojih nema spora, moram reći kako se slažem s većinom RT-ovih točaka.

Teško je reći da nije Red Pill. Krizirati ga treba jer je javna osoba, nitko nije imun na kritiku. Ni ja se ne slažem sa svime što on kaže, ali mislim da je generalno Red Pill zbog osnovnih premisa u vezi ljudi. 

*Orijantalni fatalizam je jedna od stvari s kojima se ni ja ne slažem u potpunosti, ali ima i puno istine u tome. Tako da je dvosjekli mač.

*Prvu koju je oženio je prva koja mu je dala je točno, ali vrijedi i obrnuto. Kad sve zbrojiš i oduzmeš, mislim da je po tome planu prošao bolje nego većina muškaraca u Kanadi. 

*Potreba da se muškarac žrtvuje mi je stvarno promakla. Iako sam pročitao njegove knjige, ne sjećam se da sam to igdje pročitao. Vrlo vjerojatno je to sa njegovih predavanja sa YT-uba ili sveučilišta. 

*Egalitaristi ga baš i ne vole iz razloga jer tvrdi da su muškarci i žene apsolutno različiti zbog drukčijih okolina razvoja, iz čega nastaje spol. Inače zagovara dominantnost kod muškaraca i često piše o "Nice guy"TM. 

*Oštriji je prema muškarcima jer je njegova publika 80% muška. Mnogi muškarci ga smatraju kao virtualnim ocem kojeg nikad nisu imali. Meni to više liči kao onaj vojni drill. Smatram da je bolje za razvoj da znaš svoje slabe točke, nego dobre. 

*O privlačnosti si u pravu. Najjače veze i brakovi su isključivo na biološkoj osnovi iz vrlo jednostavnih evolucionarnih razloga, kompatibilan DNA. Ono kao ljubav na prvi pogled i osjećaj zaljubljenosti ? To je u biti mix obostrano kompatibilnih hormona. To bi čak mogao i napisati i thread o tome, utjecaj baby pilule itd itd.
Uglavnom da ne duljim, mislim da Peterson više daje savjete muškarcima na dnu hijerarhije kako si kroz neki određen društveni status mogu uzeti bolju ženku, bolju nego da su kao prije. Znači ipak je to više zagovaranje samo discipline i osobnog razvoja. 

Nije da ga branim, ali mislim da Rollo nije uzeo dovoljno širok spektar i Petersonu i njegovoj agendi. Više mi dolazi njegov esej kao da je vađeno iz konteksta, što za kompliciranu osobu kao Peterson i nije neki kompliment.

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)