Hello There, Guest!
View New Posts   View Today's Posts
Promjene u Igri u zadnjih 10-ak godina

ii 
  • 0 Vote(s) - 0 Average

01-17-2018, 01:02 PM #1

Promjene u Igri u zadnjih 10-ak godina
Prekjučer sam opet malo listao Rooshevu i Ignissovu knjigu da se podsjetim nekih stvari, pa mi je palo na pamet kako vrijeme leti - Ignissova knjiga izašla je prije 5 godina, Roosheva prije 10. S obzirom na to da se u suvremenom svijetu Igra i muško-ženski odnosi mijenjaju i evoluiraju, palo mi je na pamet da je možda tih 5-10 godina puno vremena.

Zanima me što vi stariji/iskusniji mislite - je li se, i kako, Igra promijenila u zadnjih 5, 10, ili više godina? Što se pogoršalo, je li nešto postalo lakše, te kako su se općenito promijenili muško-ženski odnosi u bilo kojem segmentu.

Nisam dovoljno dugo u Igri da bih nešto posebno primijetio, ali siguran sam da je izum smartphone-a i društvenih mreža imao velik utjecaj. Osim toga, što mislite, što se još promijenilo?

01-17-2018, 01:41 PM #2
Ne dam se
Alfa

RE: Promjene u Igri u zadnjih 10-ak godina
Meni se nekako čini da su oba spola nekako upala u zamku previše opcija, znači ako osoba s druge strane ne odgovara skoro savršeno njihovim željama, odmah se prelazi na sljedeću ili se čeka godinama da se ta neka savršena osoba pojavi.

Znači, nema popusta u stilu ,,on ima to i to, zato mi je super, ali nije 190 cm, pa nisam baš sigurna, bolje da pričekam nešto bolje...'' ni onoga ,,na vezi treba raditi'', nekako mi se čini da ,,svi'' žele ,,sve, odmah i sad''.

Ni oni silni motivacijski videi ne pomažu sa porukama ,,nikad se ne zadovolji lošijim nego zaslužuješ'' osobito za sindrom previše samopouzdanja koji je danas prisutan kod žena.

Možda negdje opasno griješim, ali nekako sam dojma da sam prije, dok nisam znao skoro ništa o igri, lakše i više dobivao žensku pozornost ( samo, radio bi velike greške, pa to nigdje nije vodilo ), nego sad kada znam.

Znači, postalo je lakše biti izbirljiv, a s time i teže ostvariti neku dužu vezu jer treba raditi na tome.

Razmišljam si nešto...

Kako održavate zanimljivost ?

Da pojasnim, u današnjem svijetu smo preplavljeni informacijama svaki dan i recimo, na FB-u ili Instagramu vidimo post sa likom koji, ne znam, super igra biljar, zatim, 10 min poslije, lika koji flambira neko egzotično jelo, pa 5 min poslije, lika koji radi nešto treće zanimljivo.

Znači, svako malo nešto novo ( iako, da bi netko postao dobar u nečemu, to se ne postaje preko noći, nego su često potrebni mjeseci, pa i godine vježbe, rada, usavršavanja ). Jedna osoba, naravno, ne može toliko toga naučiti u relativno kratkom vremenu, niti bi trebao.

I sad, s obzirom na ono da će ,,ona biti tvoja dok god ju uzbuđuješ ( ovdje više mislim emocionalno ), kako biti zanimljiv na duži rok ( a da ne ispadneš ,,pas koji je željan pažnje'' ), odnosno kada vas neka ženska osoba već bolje upozna.

Čini mi se da je u zadnje vrijeme reakcija na mene, manje-više ,,meh'', odnosno, ok je lik, ali ništa posebno.

Mislim, imam ja svoj spektar interesa koji me ,,zabavljaju'' i kojima sam zadovoljan, ali nisu, ono što bi se reklo ,,crowd pleaser''.

Kako biti zanimljiv na duži rok, a da ne izgleda da pokušavaš nekome nešto dokazati ili skrenuti pažnju na sebe ?
This post was last modified: 01-17-2018, 02:39 PM by Ne dam se.

01-18-2018, 10:07 AM #3
jab
Viši Beta

Dobra tema...

@Ne dam se
Istu stvar sam primjetio...živimo u doba hiperprodukcije svega i zasićeni smo svime (posebno zgodne žene koje imaju opcija na bacanje). Nevjerojatno mi također koliko je današnjih cura jako jako nekvalitetno i ne poznaju osnove komunikacije. A one same imaju previše opcija, iako te opcije njima nisu zanimljive, ali balon njihov ega, taštine i umišljenosti je napuhan do svemira i nazad.
S obzirom na žensko ponašanje u zadnjih par godina, slažem se sa Antom Kovačevićem sve više:
https://youtu.be/v1QY3QOTagA

01-18-2018, 11:20 AM #4

@Ne dam se

Ajde molim te drugi dio svog posta obriši i prebaci u novu temu. Ne bih volio da se diskusija ovdje razvodni. Tamo ću ti i odgovoriti na pitanje, mislim da se iz jedne rečenice koju si napisao nazire gdje bi mogao biti problem.

Mislim da se ovaj problem previše opcija može primijeniti samo na žene i Alfa muškarce, jer većina muškaraca opcija ili uopće nema, ili ih ima vrlo malo. Ali je istina da se za ove dvije skupine taj broj opcija sve više povećava - za žene jer je količina žednih Beti koji im dižu vrijednost sve veća, za Alfe jer je sve veća ženska potreba za Igrom.

@ jab

Za ove zgodne instagram sponzoruše mi je jasno, one su nekvalitetne od samog starta. No u zadnje vrijeme primjećujem puno žena koje imaju dosta dobrih kvaliteta i moderni svijet/feminizam ih nije upropastio, ali je utjecao na njih tek toliko da ih pogurne na onu stranu podnošljivosti.

To je sličan fenomen kao i viši Bete, kojima ništa posebno ne fali ali zbog odgoja i nedostatka igre uvijek izvuku deblji kraj.

Pohvale za Antu Kovačevića Big Grin "A gdje je tvoja opomena?!"

Vrhunski.

Osim ovoga što smo spomenuli, je li netko primijetio da se noćna Igra mijenja u zadnje vrijeme? Bilo bi zanimljivo čuti što Malik kaže, on tu ima puno iskustva.

01-18-2018, 12:13 PM #5
Ne dam se
Alfa

K, mislim da ne možeš uređivati post nakon što prođe određeno vrijeme, ali prebacio sam spomenuti dio pod temu Zabavljena igra, čini mi se da je pitanje najviše povezano s tom temom.

01-19-2018, 08:26 PM #6
MalikT
Alfa

Mislim da se generalno ništa oko Igre nije promijenilo u zadnjih 10 godina....držim da Ignissova knjiga predstavlja izvrstan izvor znanja, koje se vrlo jednostavno može primijeniti u praksi

Jedino što mislim da se promijenilo....a što i vi ostali zapažate jest u tome da su društvene mreže i pametni telefoni doprinijeli da ženski ego odleti u nebo...jer mislim da je u ženskoj seksualnosti pozornost bitan kotačić, ako ne i najbitniji ...i da joj veliki broj lajkova stvara veću ugodu nego sex sa nekim prosječnim muškarcem, tj. s muškarcem u kojeg nije zaljubljena.

@ Čitatelj K

"Osim ovoga što smo spomenuli, je li netko primijetio da se noćna Igra mijenja u zadnje vrijeme? Bilo bi zanimljivo čuti što Malik kaže, on tu ima puno iskustva."

U noćnoj Igri su se neke stvari također promijenile nagore....najviše me iritira bottle service...jer to iziskuje da zajedno izlazi 4-5 cura i odvojeno 4-5 muškaraca....svi moraju rezervirati svoj stol...i zbog toga je jednostavno manje komunikacije, osim kad se netko probija i ide do WC-a. Nekada, prije desetak godina....većina ljudi bi izlazilo u dvoje, troje....bilo muških bilo ženskih...otišli bi u jedan klub, švrljali po njemu u potrazi za dobrim mjestom...rijetko tko je rezervirao stolove. Ako im se tu ne bi sviđalo, otišli bi u drugi klub...tako da je bilo više prilike za komunikaciju i upoznavanje novih ljudi....danas izađe 5 frendica, stoje za svojim stolom...muškarci su za drugim stolom...samo se gledaju...otežana je komunikacija, gotovo da je i nema.

I drugi problem u noćnoj Igri je u tome da su cijene otišle u nebo....nekada je noćni izlazak bio puno jeftiniji i dostupan širokim masama.

01-21-2018, 04:27 PM #7

^^ Sad kad si spomenuo bottle service i cijene, ne mogu ne spomenuti kako mi je prijatelj s prijateljicama nešto kombinirao za doček Nove Godine u Johann Franck-u u Zagrebu. Ako sam dobro upamtio, 500 kuna je bila cijena samo ulaza. Pića su se plaćala, a ako si htio stol morao si uzeti bottle service (koji se naravno masno naplaćivao). Kad su saznali za to, odustali su.

Uopće ne sumnjam da je JF tu večer bio pun. Fascinantno mi je koliko su ljudi spremni nerazumno trošiti na pijančevanje i noćne izlaske, pogotovo s obzirom da kažeš da su cijene puno veće nego prije.

Inače što se tiče Ignissove i Roosheve knjige, mislim da ima jedan detalj koji je malo zastario. Obojica predlažu telefonski razgovor za dogovaranje spojeva. Čini mi se da je taj način danas izumro; svi koriste Whatsapp ili Viber za komunikaciju a telefonski razgovori se manje koriste.

01-21-2018, 06:10 PM #8
Ne dam se
Alfa

(01-21-2018, 04:27 PM)Čitatelj K Wrote:  ^^ Sad kad si spomenuo bottle service i cijene, ne mogu ne spomenuti kako mi je prijatelj s prijateljicama nešto kombinirao za doček Nove Godine u Johann Franck-u u Zagrebu. Ako sam dobro upamtio, 500 kuna je bila cijena samo ulaza. Pića su se plaćala, a ako si htio stol morao si uzeti bottle service (koji se naravno masno naplaćivao). Kad su saznali za to, odustali su.

Uopće ne sumnjam da je JF tu večer bio pun. Fascinantno mi je koliko su ljudi spremni nerazumno trošiti na pijančevanje i noćne izlaske, pogotovo s obzirom da kažeš da su cijene puno veće nego prije.

Inače što se tiče Ignissove i Roosheve knjige, mislim da ima jedan detalj koji je malo zastario. Obojica predlažu telefonski razgovor za dogovaranje spojeva. Čini mi se da je taj način danas izumro; svi koriste Whatsapp ili Viber za komunikaciju a telefonski razgovori se manje koriste.

Ima to i svojih prednosti, možda nećeš uspjeti prenijeti emociju onako kako bi to mogao razgovorom, ali je korisno ako si jako uzbuđen ( a još je prerano za pokazati ) pa da ne lupiš nešto Beta ,,in the heat of the moment'', a za emocije su tu emotikoni ( doduše, ipak treba paziti s njima, znači ne pretjerivati, a i na razlitičim platformama pojedini emotikoni mogu imati drugačije značenje, recimo grin face emoji )

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/a...means.html
This post was last modified: 01-21-2018, 06:12 PM by Ne dam se.

01-21-2018, 08:06 PM #9
Fic
Alfa

Negativna strana Whatsappa ili Vibera je da ne možeš lako dati si onaj "luft" između odgovaranja ako ju otvoriš. Jer automatski bude viđena drugoj osobi. SMS to nema pa možeš otvoriti poruku, smisliti nešto pametno i tek nakon nekog vremena odgovoriti. Ali dobro, samo whatsapp i viber ignoriraš na par sati i stvar rješena hehe.
This post was last modified: 01-21-2018, 08:06 PM by Fic.

01-21-2018, 08:57 PM #10
MalikT
Alfa

@ Čitatelj K

" Sad kad si spomenuo bottle service i cijene, ne mogu ne spomenuti kako mi je prijatelj s prijateljicama nešto kombinirao za doček Nove Godine u Johann Franck-u u Zagrebu. Ako sam dobro upamtio, 500 kuna je bila cijena samo ulaza. Pića su se plaćala, a ako si htio stol morao si uzeti bottle service (koji se naravno masno naplaćivao). Kad su saznali za to, odustali su."

Zaista ne znam koliko je bilo za Novu u Johan Francku...i ovo mi se čini baš previše jer sam ja bio na dočeku u jednom klubu u mojem gradu koji inače ima cijene otprilike kao Johan i plaćalo se mjesto 600 kn, ali tako da si u toj cijeni imao i stol i piće neograničeno...ovo mi se zaista čini puno za JF.
Ai inače, ovaj moj trošak za doček od 600 kn mi i nije bio toliko mrzak, jer i svaku običnu večer, tj. subotu potrošim od 400 -700 kn za izlazak. Toliko je noćni život u HR skup, bolje rečeno preskup.

"Inače što se tiče Ignissove i Roosheve knjige, mislim da ima jedan detalj koji je malo zastario. Obojica predlažu telefonski razgovor za dogovaranje spojeva. Čini mi se da je taj način danas izumro; svi koriste Whatsapp ili Viber za komunikaciju a telefonski razgovori se manje koriste."

Apsolutno se slažem s ovim...i mislim da je to i sam Igniss primjetio, i da je negdje u proljeće 2015 objavio post na tu temu i da je zauzeo ovakav stav kao i ti (i ja).
Btw, SMS postoji od kad postoji mobitel. Već 17-18 godina svatko u HR ima mobitel. U to vrijeme, prije 10-15 godina bilo mi je nepojmljivo da curi pošaljem SMS za dogovaranje prvog spoja. Upravo kao što je netko napisao - da ne ispadnem kukavica koji se boji nazvati. Danas pak mislim drugačije....tj. mislim da je bolje poslati poruku...jer je telefonski razgovor gotovo pa izumro, osim hitnih pozva (hej, evo tu sam - otvori vrata) Vezano za ovo, mišljenja sam da se ne smije slati obični SMS - jer smatram da danas cure SMS drže seljačkim - moj stav je da treba ići isključivo preko Whatappa ili Vibera...nikako drugačije.

ii 

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)