Hello There, Guest!
View New Posts   View Today's Posts
Online Igra - Kutak za razgovor

ii 
  • 0 Vote(s) - 0 Average

01-18-2018, 06:57 PM #1
Fic
Super Alfa

Lightbulb  Online Igra - Kutak za razgovor
Prije par dana sam odlučio otvoriti ovu temu. Ideja za nju mi je došla iz činjenice da trebam pomoć na ovom području, no u isto vrijeme sam shvatio da osim pomoći koju tražim, ovo može biti i kutak za razgovor. Znači tko, što i kako radi na ovom području, sve vam je vjerojatno jasno. Za početak bi htio postaviti svoje pitanje.

Jedna od odluka, tj. planova za ovu godinu je da proširim vidokrug što se tiče Igre / upoznavanja. Područje na kojem sam imao do sada 0% iskustva, a koje želim promijeniti je Online Igra. Znači upoznavanje žena korištenjem BILOKOJEG načina preko interneta. Ponajviše, ovdje govorim o društvenim mrežama i aplikacijama.
Svjestan sam činjenice da je Hrvatska mala zemlja i da jako ovisi gdje živiš, no mislim da imamo potencijala za ovakav način Igre. Siguran sam da neki od vas već imaju uspjeha i možda ste to čak pretvorili u glavni način za upoznavanje. Ja se tome ne mogu još nadati, jer ipak moram prvo isprobati kako stvari stoje.

Uglavnom, što biste preporučili totalnom online početniku poput mene? Kakve savjete možete uputiti meni ili nekom drugom koji prvi put čita ovu temu i shvaća da je u istom položaju kao i ja? Da li ste skeptični što se tiče ovoga ili ste čak vrlo uspješni u ovome?
This post was last modified: 01-18-2018, 06:57 PM by Fic.

01-18-2018, 09:27 PM #2
Ne dam se
Alfa

RE: Online Igra - Kutak za razgovor
Za početak, pročitaj ovih par članaka

A Balanced Guide to Instagram Game
https://www.rooshvforum.com/thread-66379.html

Attracting Girls Online: A Guide to Good Photos, Why They Matter, and How To Get Them
https://www.rooshvforum.com/thread-45167.html

Na istom mjestu imaju i za ,,FB igru'', samo upišeš ,,Facebook'' iako je po meni Instagram bolji jer nema previše dodatnog sadržaja kao na FB ( članci, objave raznih organizacija, promotivne ponude itd. ).
Nije stvar u tome što ih ti ne pratiš, ali ih drugi prate i često puta tvoj sadržaj neće doći do izražaja pored svega toga, osim ako nisi ful popularan.

Ovo za slike je korisno bilo gdje god možeš/trebaš staviti sliku. Naravno, što si zgodniji ( ili se takvim doimaš ) to bolje, jer jer je u pitanju vizualni sadržaj.

Mali savjet : Nemoj očekivati brda i doline, ljudi su površni, a konkurencija velika.
This post was last modified: 01-18-2018, 09:28 PM by Ne dam se.

01-19-2018, 09:06 AM #3
Fic
Super Alfa

Hvala na linkovima makar sam ih već vidio. Član sam Rooshevog foruma pa su ovi datasheetovi, uz još neke bili istaknuti i pročitao sam ih.
Ta instagram igra mi je zanimljiva, ali mislim da je iznad mog "nivoa". Jednostavno nemam toliko zanimljiv život koji bi ženama pokazao veću vrijednost (DHV). Student sam, nemam novaca, ne bavim se ekstremnim sportovima, itd. Ja imam hobije i ponosan sam na njih; nitko me ikada ne bi mogao posramiti zbog bavljenja njima, ali to nisu stvari koje bi mogao objavljivati na instagramu i koje bi mogle privući žene.
Facebook nemam od 2012., te ću morati istražiti u kojem se kapacitetu koristi prije nego počnem razmišljati o otvaranju računa. To mi je jako teško jer sam protivnik fejsa.

01-19-2018, 12:23 PM #4
emmet
Beta
**

Ja bih takođe preporučio Instagram. 

Uz nešto malo uloženog napora se možeš lako povezati sa curama, samo ti je potreban dobar profil. 

Da razjasnim ovo "dobar profil" kroz prizmu mog iskustva:

Imam gomilu hobija, između ostalog se ne odvajam od fotoaparata + trudim se da što više putujem (koliko finansije dozvole) = prilično reprezentativan, interesantan profil, u da tako kažem art fazonu. Moram da napomenem, pošto mi je profil takav, takva je i publika (oko 1k followera mislim) - ne kačim fotke sa Mercom jer ga nemam, niti flaše Moeta, pa me tip cura kojima je to guilty pleasure i ne prati. Da ne bude zabune, i ja sam student kao i Fic, ali kad imam vremena radim kao freelancer, vremenom sam stekao par stalnih klijenata i imam konstantan priliv $ koje trošim na sebe (garderoba, putovanja, parfemi i štatijaznam..).

Da se vratim na odnos profil - publika: fora sa instagramom je u tome da sadržaj koji nudiš na tvom profilu privlači publiku koja deli ista interesovanja, odnosno deli isti takav sadržaj kao i ti na svojim profilima, i takav sadržaj uglavnom prati. Štaviše, to deluje kao filter:  niti pratim sponzoruše, niti me prate.  Znam da deluje čudno - ovo nije tip profila koji na agresivan način ističe DHV, štaviše, nije mi ni primarni cilj instagram game, već želja da na feedu imam fotke koje su mi drage, neka vrsta photo diarya. Ali opet, relativno često dobijem u inbox poruku od random cure u stilu "wow, super ti je profil". Ruku na srce, ima tu i failova - šta da radim sa porukom od 16ogodišnjakinje iz Brčkog?

Smatram da je u principu moguće dobiti žensku pažnju preko instagrama uz neki minimum napora, i to bez postavljanja slika sa besnim automobilima i slično. Lako  se može preći na viber/whatsapp (čitaj: uzeti broj) i inicirati susret uživo, pod uslovom da ti nisi u Zagrebu a ona u recimo, Smederevu. Što se mene tiče, odnos uloženog napora i dobijenog mi odgovara, upoznao sam nekoliko super cura, a jedna od njih mi je vremenom postala jako dobra prijateljica, preko koje sam opet upoznao nekoliko njih... 

Mene mnogo više privlači dnevna/noćna igra i trudim se da tu budem što bolji, učim... Instagram je, kažem, super, ali nisam toliko fokusiran na njega. Ali mislim da vredi probati.
This post was last modified: 01-19-2018, 12:40 PM by emmet.

01-19-2018, 02:03 PM #5
Fic
Super Alfa

Jako zanimljiv post emmet. Evo ti +1 za njega. Da te pitam ovako konkretna pitanja. Pošto imaš "samo" 1000 followera, koliko često dobivaš poruke od cura? Koliko sam shvatio, dosta instagram igre datasheetova se odnosi 10k i više followera. Kojim hobijima se baviš i da li osim fotografiranja prikazuješ te hobije na svom instagram profilu?

01-19-2018, 09:16 PM #6
emmet
Beta
**

Mislim da sam broj followera nije toliko bitan (naravno, bolje je da ih je više), koliko je bitan odziv na tvoje objave.

Hoću da kažem da ti sa npr. 360 followera možeš imati bolji odziv auditorijuma (više lajkova, komentara, poruka u inboxu - nebitno da li su u smislu "hej baš ti je kul profil" ili "wow, čitaš Dokinsa, šta misliš o "Slepom časovničaru?") nego sa 1k followera. Takođe, za instagram, po mom mišljenju, važi pravilo - ako imaš kontinuitet u objavljivanju, recimo, na svaka dva dana - dobijaš kontinuitet u lajkovima i generalno odzivu na objave, kao i grupu "vernih" followera. Nakon dužeg perioda neaktivnosti, naravno da će tvoje objave biti znatno manje zapažene. Isto tako, broj followera nije nikakva garancija, na 100 pratioca ćeš imati bar 5-10% profila koji su sad neaktivni. I sam sam imao bolji feedback kada sam imao manje followera a redovno objavljivao, nego sada sa 1k followera, a ovih dana objavljujem prilično slabo (mada, potrudiću se da se reaktiviram).
Tvoja baza followera je zapravo klaster sačinjen od više grupa: ljudi koji te znaju iz real lifea, ljudi koji su nekako nabasali na tvoj profil i kliknuli "follow", ljudi kojima se jednostavno sviđa to što kačiš na instagram i zato te prate, neaktivnih profila, follow4follow ljudi kojima je samo do nabijanja broja followera - ali te zapravo ne prate itd. Ti se prema njima trebaš ponašati kao prema mačetu - hraniš ih objavama, maziš, paziš i trudiš se da ne odu od tebe jer ti je nestalo Whiskasa.

Dakle, upravo sa tim kontinuitetom u postovanju ( iole zanimljivog sadržaja - slika iz kladionice nikog ne zanima) je u sprezi i feedback publike. Što se samog odziva (čitaj: poruka u inboxu od strane cura) tiče, možeš ga dobiti kao reakciju na neku tvoju objavu, ali često će te zateći poruka od osobe koja te je upravo follow-ala, prelistala tvoj profil i svidelo joj se ono što vidi. Ako joj se svidelo.

Ovaj pasivni pristup - ja ću da kačim slike a vi me bombardujte porukama u inboxu je okej, ali itekako je moguće (i lako) da sam započneš komunikaciju sa nekom curom ako se uzajamno pratite, lajkujete, imaš koliko-toliko zanimljiv profil i njoj splavovi nisu druga kuća, znaš i sam. 

Što se tiče tvog pitanja koliko često dobijam/dobijao sam poruke - precizan odgovor zapravo ne znam. Zavisi od više faktora: zapaženosti neke objave, broja ljudi koji su me followali u tom danu, moje ranije aktivnosti, pa čak i doba dana kad je nešto objavljeno - 2 sata iza ponoći nije baš najbolje vreme, itd.

01-21-2018, 05:20 PM #7

Po mom iskustvu online dating je u Hrvatskoj mrtav. Zadnji i zasad jedini uspjeh sam ovim kanalom imao tamo prije više od 2 godine, od onda ništa. Povremeno koristim dva servisa:

1) OkCupid: puno hipsterizma i debeljuca, ono malo dobrih cura skoro pa uopće ne reagira na poruke.
2) Tinder: manje hipsterizma i debeljuca ali puno više selfija u WC-u i preseravanja skupim krpicama i putovanjima, cure skoro pa uopće ne reagiraju na poruke.

Zašto ih i dalje koristim? Zato što je ulog vremena i novaca zanemarivo malen, pa zašto ne probati, možda se nešto ulovi. Ako zanemarimo povremene kozmetičke promjene na profilu, moje ulaganje u to je stvarno nikakvo. Uvijek šaljem jedne te iste poruke, ne pregledavam ženske profile, a zahvaljujući smartphoneu ovaj vid Igre mogu prakticirati u trenucima kad tako i tako ne radim ništa korisno (npr kad serem na WC-u ili čekam u čekaonici kod zubara).

Svi drugi vidovi Igre su bolji od online Igre, gdje ako nisi među 10% muškaraca po izgledu nećeš baš imati rezultata. U ovo sam se imao prilike uvjeriti prošle godine, pa ću vam ispričati kratku anegdotu - mislim da jako dobro pokazuje kakvo je stanje stvari:

Prošla godina, Tinder. Cura je bila 6/10, nekoliko godina mlađa, OK izgleda ali ništa posebno. Uspio sam probiti početni bitch shield, ostvariti komunikaciju i prijeći na poruke preko WhatsAppa. Ona je bila dosta teška, često mi je bacala shit testove, prozivala me da sam igrač i baš je odašiljala neku odbojnu energiju, ali i dalje je bila donekle zainteresirana jer se nisam dao u Beta vode.

Nakon što smo se slučajno dotakli teme gdje tko živi i gdje je tko išao u školu, ispostavilo se...da smo susjedi! Ja naime sa svog balkona vidim njenu kuću u susjednoj ulici, i što je još bolje, ovako iz viđenja poznajem njenu mamu. Tu curu ne poznam i uopće je nisam sretao po kvartu - ili ako jesam koji put, nije mi zapela za oko. Nakon toga sam odustao od cijele priče, što zbog jeze da sam na Tinderu matchao sa susjedom, što zbog toga što ona baš i nije bila zainteresirana.

Mjesec-dva kasnije. Vruća ljetna večer, krenuo sam na džogiranje po kvartu - i naravno, naletio na nju i njenu mamu kaku šeću psa! Nakratko sam se zaustavio, pozdravio i malo bacio spiku s mamom (žena je simpa i čovjek s njom može opušteno čavrljati i zajebavati se). Dok sam s mamom razmijenjivao tih par rečenica, primijetio sam da se mala ukipila i zinula. Nije ništa rekla, samo nas je gledala kako pričamo. Nakon niti minute razgovora, pozdravio sam ih i nastavio trčati.

Idući dan  mi na mobitel stiže poruka otprilike ovakvog sadržaja: "Bok susjed, oćemo na kavu ovih dana? Hehe, šalim se naravno hehe, ma samo sam ti htjela reći a nikako da se odvažim, da se baš bezveze osjećam što si me otkantao kad smo skužili da smo susjedi...a ja tako fina i pristojna cura hehe, pa mislim stvarno :p"

Tih dana sam baš bio dogovorio spoj s jednom drugom curom i nije mi se dalo zajebavati s ovom, pa sam ju ignorirao i izbrisao poruku. Jednostavno mi se nije dalo trošiti vrijeme i riskirati da mi baca klipove pod noge. Jebiga, nitko nije prorok u svom selu.

Poanta priče?

Kad smo komunicirali online ja sam bio samo jedan od jazavaca koji nešto pokušavaju, a ona kraljica koju svi žele.

Kad sam naletio na nju uživo - skroz druga priča. Možda je bilo do toga što sam već imao rezerviran spoj pa sam odašiljao kitobolju i Alfa energiju, možda je bilo do toga što sam bio znojan i pun adrenalina i feromona od trčanja, a možda sam u tom trenutku baš bio nešto posebno šarmantan i komunikativan, ne znam.

Kako god, to vam je online Igra. Koliko god se trudio tamo si samo slika na ekranu, a uživo je u potpunosti drugačije.

P.S. Sljedeći put kad sam trčao i sreo mamu kako šeće psa, nakon što sam komentirao kako ju pas baš ne sluša ovih dana ona mi je odgovorila nešto u stilu "e da, takvi ste vi muški, zeznuti". Bit će da se ponadala da ću joj ženiti kćer Big Grin

01-21-2018, 08:03 PM #8
Fic
Super Alfa

Pa to bi bilo dobro, nešto sastrane što zahtijeva minimalno vremena te ako što naleti, dobro. Probam da li ide ili ne i nikome ništa. Daj mi reci samo jesi iz većeg grada te što misliš da li ima smisla online Igra u manjim gradovima?

01-21-2018, 10:06 PM #9
Ne dam se
Alfa

Ovisi koliko malim i imaš li u okruženju više malih gradova. Rekao bih da i informatička pismenost u tvom kraju ima veliku težinu, ako si iz neke naprednije sredine to je bolje, nego ako je riječ o nekoj tradicionalnijoj sredini.

01-21-2018, 10:30 PM #10
Mata
Viši Beta

Nakon nekog pristojno uloženog vremena u online igru potpuno sam je izbacio iz svog arsenala. Jednostavno sam shvatio da mi je lakše otić van i uletavat ženskama nego slat online poruke. Uživo nemaš tolki hendikep njenog ega, lakše je ostvarit povezanost, odma znaš na čemu si, a i osobno kad malo razmislim i gledajući sebe unazad smatram da su muškarci koji koriste online igru manje-više pičke koje se boje stvarnog odjeba/ mogućih nasrtaja njenog do tad neregistriranog dečka/provajdera koji joj plaća cugu i sl., a moguće da sam i ja malo staromodan. Moguće da slično mišljenje imaju i cure registrirane online, ali one bar imaju neku korist od silnih lajkova i poruka kojeim dolaze. Bez uvrede ikom ko možda korisit online game (i ja povremeno pošaljem koji zahtjev na fesju tek tako), ali lakše je usavršit igru iz jednog dobrog izlaska nego iz 50 dopisivanja...

Najgore mi je zapravo to, da većina cura koje sam i upoznao uživo nakon online i nije nešta... većinom su to frikuše, vječne samače, tid...

ii 

Forum Jump:

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Online igra i društvene mreže Ne dam se 18 3,385 05-07-2017, 09:15 PM
Last Post: Čitatelj K

Users browsing this thread: 3 Guest(s)