Hello There, Guest!
View New Posts   View Today's Posts
Zene i nakit

• 0 Vote(s) - 0 Average

04-06-2018, 03:25 AM #1
student
Viši Beta

Lightbulb  Zene i nakit
Tema prebacena iz odeljka  Salon za forumaše II
Pitanje: Poklanjanje nakita devojkama,da ili ne?
Licno ne volim da poklanjam nakit, ali sta ako dodjete u takvu situaciju da ona "plete mrezu" pricama u vezi toga?

(03-30-2018, 03:23 AM)Vuk Wrote:  
(03-29-2018, 07:37 PM)student Wrote:  Poklanjanje nakita devojkama,da ili ne?
Licno ne volim da poklanjam nakit, ali sta ako dodjete u takvu situaciju da ona "plete mrezu" pricama u vezi toga?

@student

Poklanjanje nakita: moze, ali 1) to mora bas biti ozbiljna djevojka, i 2) moras znati tocno u kakvim se okolnostima nalazis.

Ovo pod tockom 1 ne moram elaborirati jer je to posve jasno. Ako je to tek usputna veza ili si ju tek upoznao… zapravo, ako niste vec barem godinu dana zajedno, onda nista od nakita.

Pod tockom 2 (okolnosti) sam mislio na to zasto ta djevojka bas sada potencira to pitanje i sto time zeli postici.
Ovdje postoje dvije opcije: “comfort test” i “drama test”.
Jednako zensko ponasanje (“plete mrezu” u vezi nakita), ali su uzroci ponasanja razliciti. Dobro razmisli i proanaliziraj zasto ona zeli da joj ti kupis komad nakita. Nemoj se ovdje zeznuti.

Prva opcija je da je to tzv. “comfort test” – ona zeli vidjeti koliko je tebi do nje stalo.
Ako ti je stalo, to mozes pokazati na neki nacin koji ne mora nuzno biti nakit: skuhaj joj veceru, napravi nesto sto znas da ce ona cijeniti itd. Mozes i kupiti nakit, ali, opet ponavljam, ako niste bar godinu dana zajedno ili, minimalno, ako to nije stvarno ozbiljna veza, onda ne zasluzuje nakit. I, naravno, zapitaj se kako ona tebe tretira: da li i ona tebi daje “nakit” (bilo sto sto je tebi vazno i sto ti cjenis) ili ne.

Druga opcija je da je to “drama test” – ona zeli vidjeti jesi li ti obicni, poslusni Beta orbiter koji ce joj ispunjavati zelje koje ona smisli.
U ovom slucaju ja bih joj poklonio lijep komad nakita, na primjer, onaj plasticni prsten koji ostane na boci Coca cole kad se skine cep ili nesto isto tako jednako skupocjeno. I, dok bih ga joj davao, svakako bih napravio cijelu predstavu o vaznosti tog prstena: kako je lijep, sto simbolizira, "pogledaj kako je boja postojana i vibrantna!", "ovakav prsten ce potrajati stoljecima jer je napravljen od najfinije plastike", naglasio bih da ga mora dobro cuvati "jer tako cuvas ove osjecaje koji se razvijaju medju nama", zapovjedio bih joj da ga mora uvijek nositi sa sobom ("ali nemoj ga nositi na ruci, vec ga nosi na lancicu oko vrata. Tako ga nitko nece vidjeti, a prsten ce uvijek biti blizu tvog srca") itd. Opisao bih taj plasticni prsten kad da sam kupio nesto iz kolekcije Harrya Winstona. Samo nebo ti je granica u ovom opisivanju. Ako na cijelu tu predstavu oko prstena ne potrosis barem desetak minuta, slabo si napravio i premalo si ga nakitio.
Ako se ona na ovo nasmije, uspjesno si polozio ovaj drama test.
A ako se naljuti, onda si ili krivo reagirao (jer je ovo zapravo bio “comfort test” a ne drama test) ili je ona klasicna gold-digger. Do ljutnje ne bi trebalo doci jer si ti vec dobro proanalizirao i shvatio zasto ona zeli nakit, zar ne? A izgubiti klasicnu sponzorusu (gold digger) i uciniti da ona dobrovoljno napusti tvoj zivot, to je uvijek dan kad si na dobitku.

Za svaki slucaj, da eliminiras svaku sansu da ces ispasti Beta koji joj ispunjava zelje, napravi ovako: ako odlucis kupit nakit, onda odi u taj neki shopping centar, kupi joj taj neki komad nakita, a odmah zatim kupi sebi nesto u istoj protivvrijednosti: ne mora biti nakit (ali moze ako zelis), vec komad tehnicke opreme, izvrstan sat itd. Ona mora biti s tobom dok ti kupujes tu stvar za sebe i mora vidjeti da si ti potrosio jednako (ili cak i vise) na sebe nego na nju.
Na ovaj nacin si joj dao ono sto ona zeli (nakit), a usput si pokazao da nisi samo orbiter jer i sebe tretiras na isti nacin kao i nju. Taj stav jednakosti je u sustoj suprotnosti sa orbiterstvom jer je poanta orbiterstva da Beta zenu postavlja visoko iznad sebe i smatra ju daleko vrednijom.

----------------------------

Ovaj podforum i ova tema nisu bas najbolji izbor za ovakvu raspravu.

Bilo bi najbolje da i svoj i moj post prebacis na podforum "Igra" i onda ih ili iskopiras na temu "Salon igraca II" ili otvoris posebnu temu npr. "Zene i nakit" i onda ih tamo kopiras.
(03-30-2018, 01:32 PM)Čitatelj K Wrote:  @ student

Ja bih jednostavno stjerao u PM i nju i nakit. Razmislio bih o tome jedino u slučaju da je riječ o nekoj vrlo kvalitetnoj djevojci koju vidim kao buduću majku svoje djece.

Inače ima jedna scena iz serije Star Trek gdje je Quark dobro objasnio neke stvari u vezi žena, a između ostalog se dotaknuo i teme poklona:

https://www.youtube.com/watch?v=wnULSqHNR-U

Scena je vjerojatno zamišljena kao 'comic relief', ali je iz red pill perspektive zapravo vrlo kvalitetna.

@ Vuk
Ozbiljna veza se podrazumeva.
Cak i kada je u pitanju komfort, poklanjam stvari zato sto ja to zelim (mislim i na prijatelje i rodbinu),  a ne zato sto se to od mene ocekuje ili da budem uslovljen.
"ako odlucis kupit nakit, onda odi u taj neki shopping centar, kupi joj taj neki komad nakita, a odmah zatim kupi sebi nesto u istoj protivvrijednosti"
iskreno nikad se ne bih setio toga, a u tome lezi kljuc postovanja prema sebi.
@ Čitatelj K vukov odgovor ""ako odlucis kupit nakit, onda odi u taj neki shopping centar, kupi joj taj neki komad nakita, a odmah zatim kupi sebi nesto u istoj protivvrijednosti" " zasluzuje mesto u temi "Igniss Forum - Best of" bice korisno svima, i najiskusnijima i pocetnicima.
A prvo sto mi pada na pamet u takvim situacijama jeste da iskuliram, a drugo da je oteram u PM
Ali, citajuci vukov odgovor, uvideo sam da se to ne mora resavati na grub nacin, da treba sagledati siru sliku, sta stoji iza takvog zahteva i da postoje soficistiranija resenja. I to je deo licnog razvoja.
This post was last modified: 04-06-2018, 04:12 AM by student.

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)