Hello There, Guest!
View New Posts   View Today's Posts
Norveška studija: Ljudi postaju sve gluplji

• 0 Vote(s) - 0 Average

06-26-2018, 11:41 AM #1

Norveška studija: Ljudi postaju sve gluplji
Studija koju su objavili norveški znanstvenici pokazuje da se prosječni IQ iz generacije u generaciju smanjuje:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ljud...04591.aspx

U tekstu su navedena brojna moguća objašnjenja za ovaj fenomen, no kad sam ga čitao, sjetio sam se jedne Malikove priče gdje je opisivao prijateljice od svoje Glavne, i kako su prošle u životu. To je ovaj post, s teme "Razlozi za šut-kartu". Na to sam ja primijetio da su baš one dvije najgluplje i najmanje obrazovane žee uspjele osvariti brak i obitelj, dok su ostale još uvijek solo u 30-im godinama.

E sad, vratimo se na tu studiju prema kojoj ljudi postaju sve gluplji. Ako je to stvarno tako, što mislite, može li Igra i promjene na seksualnom tržištu objasniti zašto se ovo događa? To mi je palo na pamet jer su 70-e godine prošlog stoljeća navedene kao prekretnica.

Sve više i više muškaraca su Bete, a koliko sam primijetio u svojoj okolini oni su obično inteligentniji od prosjeka. S druge strane, znamo da inteligentne žene traže više Igre, i zbog toga teže ostvaruju brak i češće završavaju na pump'n'dump vrtuljku te odbačene. Znači, današnji inteligentni muškarac je obično teški Beta dobrica bez Igre, i žene ga ne primjećuju, dok je današnja inteligentna žena obično bahata rospija i pali se samo na Alfa kretensku Igru.

Rezultat - inteligentni ljudi se sve manje razmnožavaju i u prosjeku imaju sve manje djece.

06-26-2018, 12:57 PM #2
Igniss
Seksistička svinja (Administrator)

RE: Norveška studija: Ljudi postaju sve gluplji
Iako se slažem da svijet postaje gluplji, to nije u smislu IQ-a kao što tvrde norveški znanstvenici. IQ je prilično precijenjen kao mjera uspjeha kako na mikro, tako i na makro razini. Džabe ti to što znaš dobro slagati trokute ako si jalova rospija koju će šest mjeseci nakon infarkta pronaći napola oglodanu u stanu prepunom divljih mačaka i istrošenih vibratora.

Evo koje se države nalaze na samom vrhu popisa inteligencije:

Singapore 108
South Korea 106
Japan 105
Italy 102
Iceland 101
Mongolia 101
Switzerland 101
Austria 100
China 100
Luxembourg 100
Netherlands 100
Norway 100
United Kingdom 100
Belgium 99
Canada 99
Finland 99
Germany 99
New Zealand 99
Poland 99
Sweden 99

Serem se ja na takvu inteligenciju!

Da upotrijebimo D&D analogiju, svijet nema problema s Intelligence (INT) scoreom, već s Wisdom (WIS), a taj definitivno opada već desetljećima...
This post was last modified: 06-26-2018, 12:57 PM by Igniss.
-----------------------------------------------
O Ignissu

06-26-2018, 03:51 PM #3
Fic
Super Alfa

Oj Ignisse, đe su Rvati na ovom popisu!? Big Grin

06-26-2018, 09:05 PM #4

@Igniss

Slažem se s tobom da su mudrost i zdrav razum bitniji od IQ-a za neke stvari. Inače, evolucijski psiholog Satoši Kanazava je na svom blogu imao zanimljivu teoriju koja objašnjava zbog čega su liberali inteligentniji od konzervativaca, no unatoč tome imaju idiotske političke stavove:

https://www.psychologytoday.com/intl/blo...servatives

https://www.psychologytoday.com/intl/blo...hy-are-lib

https://www.psychologytoday.com/intl/blo...d-liberals

Ali, sam si sebe demantirao ovim popisom. Zemlje koje si naveo su gotovo sve ekonomski izuzetno uspješne, što ide u prilog činjenici da IQ doista jest dobar prediktor uspjeha na makro-razini. Sad, to što građani boldanih zemalja žele taj svoj teško stečeni uspjeh predati u ruke trećesvjetskih divljaka je sasvim druga stvar, te ide u prilog Kanazavinoj teoriji, a i onome što ja uvijek govorim - liberali su uglavnom malograđanski idioti koji nemaju pojma o životu.

06-26-2018, 09:24 PM #5
MalikT
Alfa

@ Čitatelj K

"Sve više i više muškaraca su Bete, a koliko sam primijetio u svojoj okolini oni su obično inteligentniji od prosjeka. S druge strane, znamo da inteligentne žene traže više Igre, i zbog toga teže ostvaruju brak i češće završavaju na pump'n'dump vrtuljku te odbačene. Znači, današnji inteligentni muškarac je obično teški Beta dobrica bez Igre, i žene ga ne primjećuju, dok je današnja inteligentna žena obično bahata rospija i pali se samo na Alfa kretensku Igr"

"liberali su uglavnom malograđanski idioti koji nemaju pojma o životu".

Apslutno se slažem....kroz život sam primjetio da izuzetno lijepe žene, a koje su završile fakultet...rijetko završavaju u vezi ili braku sa nekim klasičnim intelektualcem...uvijek će prednost imati neki vlasnik kafića, restorana, građevinske firme, rent a cara itd itd...

Naravno, nekakav odvjetnik koji je alfa ili doktor koji je alfa, ili arhitekt koji je alfa, ili ekonomist koji je visoko u upravi neke kompanije i ima bonuse...naravno - on je apsolutni car i on može imati harem desetki. Onda ispod njega idu ovi sitniji poduzetnici, pa ispod njih krupniji kriminalci, pa onda klasične bitange...dok je na dnu, prije radničke klase nekakav sterotipni beta intelektualac .

"To što građani boldanih zemalja žele taj svoj teško stečeni uspjeh predati u ruke trećesvjetskih divljaka"

Pa naravno, ako si dobar i marljiv učenik...roditelji i škola te filaju sa tim da treba biti human...dijeliti sa siromašnima, brinuti se za ovo i za ono...onda još i ako si vjernik...još te dodatno pilaju sa svim tim. Naravno, ti kao dobar i poslušan učenik prihvaćaš sve takve bullshit humane stavove...isto kao što prihvaćaš matematiku, geometriju, zemljopis, pravopis itd....pa nemaš razloga sumnajti da je 2+2=4
I naravno da ti onda djeluje nepristojno biti, isključivi egocentrični rasist, kojeg boli kurac za mestičku djecu Hondurasa ili onu koja plutaju u gumenjacima po Mediteranu - pa gdje ćeš biti takav, pa nisu me tako učili u školi.

Ali mislim da generalno IQ na zapadu pada jer se ljudi trenutno ne moraju brinuti oko bilo čega...sve im je nekako servirano...barem u ovom trenutku.
This post was last modified: 06-26-2018, 09:42 PM by MalikT.

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)