Hello There, Guest!
View New Posts   View Today's Posts
Novi član-Antonio

• 0 Vote(s) - 0 Average

09-03-2018, 11:45 PM #1

Novi član-Antonio
Bok, slučajno sam naišao na Ignissov blog, učinio mi se jako zanimljiv i počeo sam čitati. Onda sam vidio da ima i forum i odlučio sam se prijaviti. Do sad sam pročitao veći dio bloga, i dio foruma. 
  Sad nešto o sebi. Situacija je teška. Dvadeset i sedam godina, bez posla, bez diplome, bez stana, bez auta, bez društva, praktički bez budućnosti kako sad stvari stoje. Fizički u dosta lošem stanju i sa određenim zdravstvenim problemima. Uz sve to,još sam se udebljao u zadnjih par godina. Što se tiče ljubavno/seksualnog života, mislim da je dovoljno reći djevac. Svoju prošlost bi opisao s jednim citatom kojeg sam pročitao na forumu, a to je:"sa 10 godina prodigy, sa 15 talent, sa 20 normalan",a sa 27 na rubu.
   Glavni razlog prijavljivanja je taj što sam htio s nekime podijeliti svoju situaciju, i ovim putem vam dajem obećanje da ću dovesti svoj život u red. Najveći grijeh u životu je potratiti svoj talent. Radio sam to 27 godina, došlo je vrijeme za promijene. Nemojte mi zamjerit, ali vas ću iskoristiti za motivaciju. 
   Nadam se uspješnoj suradnji.

09-04-2018, 12:10 AM #2
Vuk
Alfa

RE: Novi član-Antonio
Zdravo Antonio!

Dobrodosao na forum.

Situacija je takva kakva jest. Svi smo u zivotu imali neke faze kad je bilo manje ili vise lose, pa smo se onda iz toga vadili. To je normalna faza zivota, ali prolazna faza - samo zato sto je to tako danas, ne znaci da mora biti tako i za sest mjeseci ili godinu dana.

Najvaznije je da imas dobar mentalni sklop u glavi, da osmislis plan kako da poboljsas one aspekte zivota kojima nisi zadovoljan i da budes optimistican.

Ovdje ima dobrih decki, raznih backgrounda i raznih zivotnih prica, koji su voljni pomoci savjetom ili nekom drugacijom perspektivom. Ako budes imao pitanja ili ti zatreba neki savjet, nemoj se ustrucavati pitati.

Sretno!

PS
I kreni u teretanu ili se pocni baviti nekom fizickom aktivnoscu (setanje, trcanje, vjezbanje kod kuce) cim prije. To ce ti pomoci da skines kile i poboljsas kondiciju, ali jos vise od toga, osjecast ces se mentalno bolje i puno pozitivnije.

09-04-2018, 09:25 AM #3
kenyontemmel
Viši Beta

Dobrodosao, sigurno na ovom forumu mozes pronaci neke stvari kao rjesenje tvoje situacije, medjutim moras imati jaku volju i motivaciju.

09-05-2018, 10:42 AM #4

Dečki hvala na savjetima. Radim u poljoprivredi trenutno, kopam na polju i nosim kante. Za sad ću sredit prehranu i otići malo trčati. Kad spustim postotak masti na nekih 15 do 20 posto ću krenut sa teretanom.

Jučer sam se malo prije ponoći otišao prošetati po gradu. Na jednom štandu sam vidio curu(HB6) koja mi se nasmijala. Nije bilo nikoga, prišao sam joj, pružio ruku i predstavio se, pričali smo o njenom poslu, odakle je. Općenite stvari, ništa privatno, nekih 5 do 10 minuta. Pošto u ponoć zatvara rekao sam joj dali želi da odemo u kafić preko puta ceste na piće.
ONA:"Imam dečka"
JA:"Jel vidiš ti mene(skroz ozbiljno, ona me gleda u oči)"
JA:"Nemoj meni prodavati ta sranja(još ozbiljnije, ona se onda odvalila smijati)"
Otišli smo na kavu,kako je razgovor tekao postala mi je strašno dosadna, i predvidljiva. To je trajalo nekih pola sata, onda smo se pozdravili i otišli svako na svoju stranu. Mislim čak da mi je htjela dat broj, ali pošto sam siguran da je ne bi nazvao nisam ga ni tražio.

09-05-2018, 11:40 AM #5
Pugsley Adams
Niži Alfa

Po ovome ispada da tvoj problem nije ono uobićajeno, nedostatak samopouzdanja i strah od pristupanja ženama, već životna situacija.
Teretana ti je preporučena zato jer gradi samopouzdanje i podiže duh. Da li se ti nakon rada na polju osječaš ispunjeno i sretno? Ako ne, onda razmisli o tome.
Srediti si život je teži dio od barenja...

09-05-2018, 04:39 PM #6

(09-05-2018, 11:40 AM)Pugsley Adams Wrote:  Po ovome ispada da tvoj problem nije ono uobićajeno, nedostatak samopouzdanja i strah od pristupanja ženama, već životna situacija.
Teretana ti je preporučena zato jer gradi samopouzdanje i podiže duh. Da li se ti nakon rada na polju osječaš ispunjeno i sretno? Ako ne, onda razmisli o tome.
Srediti si život je teži dio od barenja...
[quote pid='5187' dateline='1536144043']
Osjećam se loše kad se sjetim da sam mogao bit puno više od radnika na polju. 
Ali ako ne razmišljam o tome onda je ok. Odradio sam pošten i težak posao, dobio dnevnicu odmah na ruke, i idem ponosan doma. 
Slažem se sa zadnjom rečenicom, i to je glavni razlog zašto sam ovdje.

[/quote]

09-05-2018, 05:37 PM #7
Ne dam se
Alfa

(09-03-2018, 11:45 PM)antonio5525 Wrote:  Bok, slučajno sam naišao na Ignissov blog, učinio mi se jako zanimljiv i počeo sam čitati. Onda sam vidio da ima i forum i odlučio sam se prijaviti. Do sad sam pročitao veći dio bloga, i dio foruma. 
  Sad nešto o sebi. Situacija je teška. Dvadeset i sedam godina, bez posla, bez diplome, bez stana, bez auta, bez društva, praktički bez budućnosti kako sad stvari stoje. Fizički u dosta lošem stanju i sa određenim zdravstvenim problemima. Uz sve to,još sam se udebljao u zadnjih par godina. Što se tiče ljubavno/seksualnog života, mislim da je dovoljno reći djevac. Svoju prošlost bi opisao s jednim citatom kojeg sam pročitao na forumu, a to je:"sa 10 godina prodigy, sa 15 talent, sa 20 normalan",a sa 27 na rubu.
   Glavni razlog prijavljivanja je taj što sam htio s nekime podijeliti svoju situaciju, i ovim putem vam dajem obećanje da ću dovesti svoj život u red. Najveći grijeh u životu je potratiti svoj talent. Radio sam to 27 godina, došlo je vrijeme za promijene. Nemojte mi zamjerit, ali vas ću iskoristiti za motivaciju. 
   Nadam se uspješnoj suradnji.

Bok Antonio Smile

Dobrodošao Smile

Ovaj citat kao da mene opisuje :"sa 10 godina prodigy, sa 15 talent, sa 20 normalan" samo umjesto ovog zadnjeg ide sa ,,21 bolno prizemljen''

Ali ne dam se Big Grin

Ovo sa talentom se apsolutno slažem, meni baš bude bed kada netko ne ispuni svoj potencijal.

E sad, imaš dosta područja gdje može ići na bolje ( to je po meni čak i prednost, po zakonu velikih brojeva nešto će ti sigurno uspjeti i onda gradiš na pozitivnom valu od toga Wink ).
Prema mom iskustvu/čitanju raznih članaka napravi si kombinaciju jednog velikog cilja i 1-2 mala, lakša cilja ( budući da ćeš ih relativno lakše ispuniti, dobit ćeš motivaciju za ovaj veći cilj Smile ).
Budući da ti sebe najbolje poznaješ, vidi što relativno lakše možeš ispuniti, da te napuni pozitivnom energijom i koji bi veći cilj krenuo prvi rješavati ( npr. možda imaš krov nad glavom, ali bi se htio osamostaliti ili želiš neki posao gdje je moguće napredovati/graditi karijeru i slično ).

Dva pitanja, koju školu trenutno imaš i što bi baš htio raditi u životu želiš li dobru lovu ili da uživaš na poslu kada si već većinu dana tamo ? )
This post was last modified: 09-05-2018, 05:43 PM by Ne dam se.

09-05-2018, 07:29 PM #8

@Ne dam se, hvala na savjetima. Imam gimnaziju, počeo sam bio studirati, ali sam nakon nekog vremena odustao. Ako nađeš posao koji voliš, nikad više nećeš raditi u životu. Tako poslovica kaže. Nije mi toliko da nabijam neku lovu, makar ne bi se žalio da je tako. Sa nekih 6 k na mjesec bi bio sasvim zadovoljan, ako uz to radim posao koji volim.

09-05-2018, 10:39 PM #9
Ne dam se
Alfa

(09-05-2018, 07:29 PM)antonio5525 Wrote:  @Ne dam se, hvala na savjetima. Imam gimnaziju, počeo sam bio studirati, ali sam nakon nekog vremena odustao.  Ako nađeš posao koji voliš, nikad više nećeš raditi u životu. Tako poslovica kaže. Nije mi toliko da nabijam neku lovu, makar ne bi se žalio da je tako. Sa nekih 6 k na mjesec bi bio sasvim zadovoljan, ako uz to radim posao koji volim.

Otprilike slično razmišljamo, ja sam isto jedan od onih koji zadovoljstvo poslom stavlja ispred financija ( ako je ikako moguće, u nekom idealnom scenariju ).
Što si studirao ?
Bi li se bavio opet tim područjem ili bi danas nešto drugo ?
Si iz nekog većeg mjesta ?
This post was last modified: 09-05-2018, 10:39 PM by Ne dam se.

09-05-2018, 11:26 PM #10

@Ne dam se
FER sam studirao.

Problem je što ne znam što bi radio. A u zadnjih par godina radio sam svašta, svašta u kategoriji šljakanja. Poslovi koji su fizički poprilično teški ali se ne cijene previše.

Trenutačno sam u sredini ničega,par kilometra od većeg grada. Namjeravam se vratit u Zg, i tamo naći neki posao.

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)