Hello There, Guest!
View New Posts   View Today's Posts
Salon Igrača II

ii 
  • 3 Vote(s) - 5 Average

05-10-2018, 08:50 PM #771
Fic
Alfa

RE: Salon Igrača II
Kad sam slao tu prvu poruku, išao sam po ignissovoj knjizi, znači jednostavna i ništa posebna poruka. Možda bi beta muškarci slali takve početne poruke, no kakva god ona na kraju bila, početna interakcija koja je bila uživo je trebala dati neko gorivo za nastavak.
Nakon što je prva uživo interakcija dobro određena, poruke bi bile zadužene samo za logistiku, znači gdje, kada i kako. Ja recimo ne mislim biti zabavan i duhovit preko poruke ili izazivati neke emocije. Za to bi služio spoj, do kojega jebiga, nije došlo.

05-10-2018, 09:10 PM #772
rodjo
Beta
**

Ma slazem se da poruke sluze za logistiku, ali ako na jednostavan nacin mozes barem malo povecati sanse (na deset poruka mozda 1-2 preokrenes u svoju korist), zasto ne biti na kratko i zabavan i duhovit?

05-10-2018, 10:04 PM #773
MalikT
Alfa

@ rodjo

Ma gle...zašto je Igniss stavio uspordbu sa ruletom...zato što kad priđeš nekoj curi, zašprehavaš je, dobiješ broj...i ideš dogovorit spoj...to je sve na tebi i nije rulet...ali dalje, kako ide... poslat ćeš neku normalnu poruku, ali da li će ona odgovoriti ili neće, tj. da li će doći do spoja ili neće - to je sve čisti rulet! Taj dio pozivanja na spoj je zaista čisti rulet!

05-12-2018, 09:45 AM #774
Ne dam se
Alfa

Bok ekipa, iako nisam nešto posebno pisao u zadnje vrijeme, čitao sam pomalo i sjećam se da ste nedavno ,,analizirali poruke'' pa me zanima vaše mišljenje na sljedeće... Umjesto imena, ostavit ću samo prva slova, a event će biti X, a u zagradama ću prema potrebi objasniti ,,što je pisac htio reći'' i moj tijek misli.

Prvo, kratki uvod, da stavimo stvari u neki kontekst.

Znači, član sam studentske udruge i organiziramo jedan event i voditeljica tima pita nas u zajedničkoj FB grupi sljedeće :

Voditeljica tima : Prvo, zasto se nitko ne zeli pridruziti meni i BRZO HODATI na X? ???? ( event promiče zdrav način života )

Drugo, sutra organiziramo T i ja malo druzenje pa ako netko zeli moze nam se pridruziti, oko 21h negdje u centru, ako dolazite javite mi se

V : Ja bi vrlo rado, ali s obzirom u kakvom mi je stanju noga, bit će dobro ako ću ikako moći hodati ? ( uganula je nulu nedavno, inače prijateljica od voditeljice )

Voditeljica : za tebe znaam, ostaliiiii???? ( znači, opet poziv da joj se pridružimo, ne samo u organizaciji, nego i u samom eventu )

E, sad ja nastupam Tongue

NDS : ,,Ime voditeljice, nemaš brige, vidio sam jučer V iz tramvaja, poletna je kao gazela u afričkoj savani ? ''
( čovjek bi očekivao neku reakciju od V, neku zezanciju, poricanje, ali ništa, ok, nema veze, idemo dalje ).

I dalje NDS
Mislio sam da ćemo imati previše trkača/hodača, ajde, napravim sutra jedan test run, pa javim dojmove.

( inače nisam mislio sudjelovati, ali bit ću team player, mi iz udruge/tima se moramo držati zajedno, svi za jednoga, jedan za sve i ostale fore Tongue Nisam htio reći nešto u stilu ,,Evo, ja ću'' kako bi normalni ljudi rekli jer imam neki toplo-hladni odnos s voditeljicom, pa da ne ispadne ,,kud ona okom, tud ja skokom''. Iako se ovdje radi o aktivnostima za udrugu i entuzijazam i želja za sudjelovanjem bi trebali biti nešto pozitivno, ali očekivana reakcija je izostala. )
Opet, možda sam i dalje preproziran, odnosno ne ide mi praviti se ,,hard to get''. Big Grin

K, ti ? Ti imaš ful duge noge, tebi će to biti zapravo normalno hodanje haha

( K je inače nova cura u timu, također frendica od voditeljice, ali karakterno jako slična meni i iako ju ne znam dugo, već se jako dobro slažemo, ali opet, neka očekivana reakcija je izostala.)

Znači, ovdje se radi o neformalnom razgovoru u FB grupi, ali moguće je da ispadam Beta ili try hard ( preduga poruka i slično ). Moguće je i da ja sve previše analiziram i tražim značenje gdje ga nema, ali osjećam se kao stand up komičar na prvom nastupu, pa nitko ne trza na moje fore.
Iako, istini za volju, nisu samo mene cure iskulirale, nego i voditeljicu, što je pomalo čudno.

Uglavnom, volio bi čuti kako bi ste vi odgovorili ( na više alfa način ako je ovo bilo previše Beta ) na ovo od voditeljice, da vidim drugačiji pristup i način razmišljanja.

Hvala Smile
This post was last modified: 05-12-2018, 09:48 AM by Ne dam se.

05-12-2018, 11:52 AM #775
jab
Viši Beta

A gle, teško je tjerati zajebanciju preko Fejsa, pogotovo ako je nertko novi tko još ne poznaje tebe i način komunikacije.
MIslim da nisi ti tu jako kiksao, jednostavno je puno teže online nego uživo.
Kakvi su ti rezultati uživo?
btw. Jesi se ti nasmijao sam sebi na ove fore?
Ako jesi, baš te briga što oni ne razumiju.

05-12-2018, 12:32 PM #776
Ne dam se
Alfa

(05-12-2018, 11:52 AM)jab Wrote:  A gle, teško je tjerati zajebanciju preko Fejsa, pogotovo ako je nertko novi tko još ne poznaje tebe i način komunikacije.
MIslim da nisi ti tu jako kiksao, jednostavno je puno teže online nego uživo.
Kakvi su ti rezultati uživo?
btw. Jesi se ti nasmijao sam sebi na ove fore?
Ako jesi, baš te briga što oni ne razumiju.

Ok, istini za volju, većinu navedenih znam skoro godinu dana, pa nije baš da se ne znamo. Valjda najzanimljivije kada je u pitanju humor kod mene je što ponekad, kada želim biti duhovit, ne bude neka reakcija, a ponekad kada sam više sarkastičan i ironičan, tome se cure nasmiju, iako nisam imao namjeru biti duhovit ( baš imam primjer od neki dan ).

Možda se ponekad čini da sam preneozbiljan i da pretjerujem, humor je moj način nošenja sa životom, pa ( više radi sebe ) dosta toga okrećem na šalu, da se smanji situacijska napetost.

Uživo ? Ovisi, od osobe do osobe i od situacije do situacije, ne bih rekao da stojim loše, recimo 7/10, no možda je manje više ( volim onu tehniku pristani i pojačaj, ali bilo je situacija gdje mi se čini da sam prešao u nadigravanje, a ona se nadala pravom, iskrenom odgovoru ).

Ali ovo što kažeš, ako je meni smiješno, to je najbitnije ( vodim se onom, ako fora ne prođe, samo nastavi dalje ). Ovo sam pitao više da vidim bacam li slučajno sebi klipove pod noge.

U najgorem slučaju je 50:50 nešto prođe, nešto ne ( i to kod onih koji nisu toliki fanovi mog lika i djela, inače je omjer još bolji )
This post was last modified: 05-12-2018, 12:34 PM by Ne dam se.

05-12-2018, 02:33 PM #777

NDS, može biti sto razloga zašto su te iskulirale, tako da je teško to analizirati. Možda su te cure imale loš dan p zato ignoriraju, možda su inače bitchy pa im ovo dođe pod normalno, možda doista igraš previše hard to get pa to ispada nekonzistentno s tvojom osobnošću itd...no sve to nije važno. Mislim da je bitniji sljedeći detalj, tj. problem, kako ga ja vidim.

Znači, imaš ovakvu situaciju:

1) član si studentske udruge gdje ima dosta žena.
2) Voditeljica vas zove prvo na nekakav sportski event sa hrpom ljudi, a zatim na druženje navečer u gradu. Ovo je samo po sebi dobro, jer većina ljudi po prirodi nisu vođe i 'organizatori' evenata, pogotovo žene.
3) na oba eventa možeš upoznati nove ljude - na tom sportskom eventu će biti hrpa drugih žena, a bivanje u društvu ovih ti je bonus za predselekciju. Na tom druženju navečer možda se pojavi neka frendica od ovih (normalna pojava, žene ne vole okolo ići same pa često sa sobom vuku prijateljice), a bivanje u društvu ovih ti je opet bonus.

4) umjesto da casual potvrdiš sudjelovanje na oba i nestaneš iz rasprave, te se u međuvremenu posvetiš drugim korisnim aktivnostima, ti bacaš fore na fejsu u grupi i onda analiziraš zašto nema odgovora. Ako je išta Beta, onda je to to, a ne način na koji si možda napisao one poruke.

Rješenje za problem je po pome jednostavno - zajebi te Fejzbuk analize i odi tamo druži se s ljudima i vidi što ima Smile

05-12-2018, 03:01 PM #778
Fic
Alfa

Da, kao što je Čitatelj K rekao, odi jednostavno na taj event. Pružila ti se prilika da se nađeš u društvu mnogo žena, od kojih je većina vjerujem najmanje prosječnog izgleda, a ta se prilika ne nudi često većini muškaraca. Nema se tu puno više reći osim odi i zabavi se i provodi Igru na tim ženama. Možda uspiješ i mrknuti nešto ili u najgorem slučaju dobiti par brojeva.

05-12-2018, 10:52 PM #779
Vuk
Alfa

(05-12-2018, 12:32 PM)Ne dam se Wrote:  Možda se ponekad čini da sam preneozbiljan i da pretjerujem, humor je moj način nošenja sa životom, pa ( više radi sebe ) dosta toga okrećem na šalu, da se smanji situacijska napetost.

@Ne dam se

Ovo sa “smanjenjem situacijske napetosti” mi je zapalo za oko.

Ako humor koristis da tebi u zivotu bude lakse, onda OK, to moze.

Ali, ako humor koristis da smanjis napetost u drustvu i popravis atmosferu, to ti je los potez. Nije na tebi da se staras o osjecajima drugih ljudi i pazis da njima bude ugodno. Nisu balavci – neka se sami pobrinu za svoje osjecaje. Ova ekscesivna briga za druge je klasicni Beta pokazatelj i to izbjegavaj. Nauci osjecati se udobno i kad je velika napetost u zraku – to ce ti dobro doci i kod zena i u poslu (npr. na pregovorima ili na intervjuima za posao) i u svakom aspektu zivota.

I, naravno, odi na taj dogadjaj i lijepo se provedi. Ovo ti je izvrsna prilika da upoznas neke nove cure i da pokazes da imas odlicnu predselekciju.

05-12-2018, 11:55 PM #780
MalikT
Alfa

@ NDS

Vezano za ovu FB grupu i vezano općenito za tvoje kolegice sa faxa...već sam ti prije napisao da tebe kolegice sa ekonomije teško mogu doživjeti kao alfu...i to ne samo tebe, nego sve ostale svoje kolege - vršnjake...da bi njima vršnjak zapeo za oko, morao bi zaista biti super alfa.

Pak, u ovom konkretnom slučaju si pogriješio jer ti ideš oživljavati razgovor u toj FB grupi...baš kao što ti je @Čitatelj K napisao: bilo je dovoljno samo do potvrdiš dolazak i ćao...nikakve fore i duhovitosti. Jedino u slučaju da su se one raskokodakale u toj FB grupi: onda si ti već mogao ubaciti neki kratki sarkazam i nestati: jer ti imaš posla, tj. zabavno ti je negdje drugdje!

A ne ovako da ti ideš zabavljati njih kokoši! Sorry!

ii 

Forum Jump:

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Salon igrača Igniss 71 17,086 04-08-2017, 09:54 AM
Last Post: Igniss

Users browsing this thread: 7 Guest(s)