Hello There, Guest!
View New Posts   View Today's Posts
Auti koje volite

• 0 Vote(s) - 0 Average

05-25-2017, 12:59 PM #21
Bruno
Niži Alfa

RE: Auti koje volite
(05-25-2017, 08:33 AM)Igniss Wrote:  
(05-24-2017, 04:08 PM)Ne dam se Wrote:  Igniss, odlična tranzicija, nego jedno pitanje, pretpostavit ću da si još uvijek aktivan igrač, odnosno da se nisi skrasio, čim toliko putuješ... preparkiravaš ,,lošu osobinu'' (iako bi se dalo raspravljati o tome koliko je to loša osobina zbog budućnosti koja dolazi ) ili trenutno si na ,,inozemnoj dijeti'' što se cura tiče ?

Nakon dosta putovanja sam našao ono što sam tražio, tako da trenutno nisam "aktivan"... ali naravno da i dalje provodim igru na svemu, jer na kraju krajeva igra je veselje, igra je život Wink

Quote:kažeš da trenutno nemaš auto, kako rješavaš taj ,,problem'' kod domaćih cura koje u pravilu se jako vole voziti ( ovdje mislim na aute, ne na Alfa vrtuljak Big Grin ) ]

LOL 3

Vjerojatno će se to promijeniti kada još ostarim (jer sam drugačije generacije nego on pa sam prvenstveno bio koncentriran na cure u dobi 18-26)), ali moje iskustvo je bilo dijametralno suprotno od Malikovog - nisam baš nikada u životu čuo od cure bilo kakav komentar o autu ili o tome da očekuje da je pokupim autom, a razgovori o autima su bili svedeni na apsolutni minimum i bili su relativno nevažni u usporedbi s recimo drugim statusnim simbolima kao što su kamo sam putovao, s kime živim, na kakve događaje idem i kako se odijevam.
Dapače, mladim curama je sama ideja da je netko "pokupi" bila strana i pomalo "awkward" - jer što će sad tvoja obitelj/susjedi/cimeri gledati kamo ideš, s kime i u kakvom prijevoznom sredstvu? Ogromnoj većini mladih cura je bilo savršeno u redu jednostavno se naći na nekom javnom mjestu, a uloga automobila je bila svedena na čistu logistiku prilikom povratka sa spoja.

E sad što se tiče prepakiravanja loše osobine, osim očitih stvari (mislim da sam čak naveo par primjera na blogu i u knjizi), to uistinu nekada može predstavljati problem kao što ste rekli, no za automobile mi je uvijek dobre rezultate donosilo ovo:

Za one slučajeve kada je to nužno zbog profila cure i/ili logističkih okolnosti, jednostavno uzmi taxi - ako se dovoljno često voziš ćeš imati svoju mrežu vozača (koji te znaju po imenu i jedva čekaju doći po tebe) i stoga korist znatno veću od uobičajenih taxi usluga. Zvuči blesavo, ali to u njenim očima implicira veći status od bilo kakvog običnog auta.

Promislite: Je li utjecajniji neki tamo tip koji vozi svog obiteljskog Citroena ili onaj koji ima svog "osobnog vozača" da ga vozi u sasvim istom Citroenu? To što (racionalno sagledano) vožnja taksijem košta možda 10% od mjesečnog troška posjedovanja automobila je zanemarivo - dojam je dojam, pogotovo kod nas gdje se većina ljudi nikada ne koristi tom vrstom usluge.

[Image: racionalizacijski_hrcak_rendgen.jpg]

Ovo se odnosi samo na 

Jedno doba nakon što sam bio u Australiji sam intenzivno štedio i planirao kamo bih sljedeće mogao putovati, a dotle se bavio mješavinom domaćih i uvoznih (Couchsurfing) cura. U to doba sam naletio na nekoliko oglasa za posao u raznim velikim poduzećima i NGO-ovima koji su se bavili svakakvim slabije razvijenim zemljama, i iako se nisam zaposlio kod ijednoga od njih me zainteresiralo za svijet širi od uobičajenih egzotičnih destinacija kao što su Tajland i Brazil, stoga sam jedno od najvećih putovanja iz hira napravio na području Afrike. To mi se prilično svidjelo, tako da sam se na to područje usredotočio više nego što sam isprva planirao te nisam još stigao posjetiti recimo Filipine i sl. koje bih vrlo rado vidio.

I Igniss bi na Filipine, bas kao i ja.

Da se vratim na ovu temu, automobile. Osobno nisam lud za automobilima, odnosno volim starije automobile, lijepe sportske modele 60-ih, 70-ih, te donekle 80-ih. Danasnji automobili mi se ni najmanje ne svidjaju, svi su isti, bez ikakve osobnosti. Svi proizvodjaci svoje proizvode u svakom segmentu su potpuno izjednacili , u autima su potpuno isti dijelovi... Dosada i monotonija je to danas, nista drugo. Osobno volim automobile koji izgledaju sportski, neki cabrio bio bi mi najdrazi, pogotovo Jaguar koji mi je uvijek bio najdrazi automobil i koji ima jos nesto od osobnosti. 
Inace, i u Njemackoj u velikim gradovima kupovina automobila je neracionalna poslovna odluka. Ovamo je javni promet i predobro organiziran, na svakom koraku U-Bahn i S-Bahn, itd... Automobil samo kosta, porez i osiguranje su vrlo visoki ( u Njemackoj ne postoje cestarine, ali se zato na automobile placa porez ). Meni automobil trenutno nije potreban, ali zbog poslova koje sam radio vozio sam dovoljno. 
Moderni elektr.  automobili?  To politika u Njemackoj silom nastoji progurati kao buducnost... Ni najmanje mi se to ne svidja, a izgled tih automobila mi je ocajan, kao neka moderna verzija komunizma gdje sve mora biti isto. Makar je voznja u tim automobilima gdje motor uopce ne cujes zanimljiv dozivljaj. Ali to usporediti sa jednim Ford Mustangom ili sa Ferrariem... E,  jbg, jasno je sta bih ja radije uzeo.
This post was last modified: 05-25-2017, 01:18 PM by Bruno.

05-25-2017, 09:05 PM #22
MalikT
Alfa

Ne znam jeste li me dobro razumijeli...moja iskustva su takva da cure jednostavno očekuju autombil...baš kao logistiku...čak puno manje od toga koji auto voziš (u smislu statusnog simbola)...jer ja sam u životu imao i Yuga, i Golfa 1,4,Alfu, BMWa...nije bilo neke značajne razlike u uspjehu kod žena, bez obzira koji sam auto vozio.

Ali pak u slučajevima kad nisam imao auto...često bi mi se događalo da ne uspijem nikako dogovoriti spoj...ili čak kad bih dogovorio spoj (nađemo se kod knjižare Znanje na Trgu, ili kod sata, ili kod govornica prema Tkalči)...i spoj prošao izvrsno, i drugi spoj na kojem bi pao sex...već svaki slijedeći spoj bi mi cura počela zvocati kako to da nemam auto.
A bilo su to cure različitih profila...osim što im je zajednički nazivnik da su bile onako šminkerice...i to je bilo u nekoj dobi kad sam ja imao 23-26 god...a one nekih 22-24...dakle ne balavice...a uvijek problem oko auta.

Inače, i ove moje su pazile na prvom spoju da ih susjedi ne vide s kime idu...tako da bi mi uvijek rekle: ej...čekaj me tamo i tamo...kod tog i tog dućana, križanja i slično (ona primjerice stanuje ulicu dalje)...to su moja iskustva.

Inače...ja živim u osrednjem gradu uz obalu...tj. u njegovom predgrađu...radi se o gradu koji je dosta prostorno raširen - baš kao što je primjetio Igniss...tako da godišnje vozim između 20 000 i 25 000 km...dakle, automobil mi je nasušna potreba....tako da uopće ne razmišljam o nekom autu s dušom...nego automobil doživljavam kao sredstvo koje će me prebaciti od točke A do točke B... što zorno opisuje moj automobil koji je izuzdaran...skoro kao kod Hanka iz Kalifornikacije...Wink

@ Igniss

Tvoja iskustva su drugačija vjerojatno i iz razloga jer ti i ja volimo drugi tip cura...koliko se sjećam ti si pisao do voliš što mlađe cure, koje su prirodno zgodne, ne teško našminkane...u trapericama i majici...dok je profil moje cure ona koja je odjevena po zadnjoj modi...uvijek štikla i u podne i u ponoć...uvijek našminkana...volim i da je nakvarcana....moguće da su u tome razlike....a i cure koje su se petljale samnom uvijek su me doživljavale kao nekog macho tipa...onako nešto blizu mafiji...ali ne baš stopostotnog krimosa...dok ti igraš više neku intelektualnu igru, novinar si...radiš fine poslove u uredu...dok sam ja radio fizikalu, šverc, vojska, policiia, birtija -voditelj, i vlasnik izbacivač, zaštitarstvo.

Nadam se da se kužimo...
This post was last modified: 05-25-2017, 09:17 PM by MalikT.

05-30-2017, 08:02 AM #23
Igniss
Seksistička svinja (Administrator)

Točno to kako Malik kaže - različite demografske skupine traže drugačiju igru (u nekim pogledima, naravno).
-----------------------------------------------
O Ignissu

05-14-2018, 01:36 PM #24

Nastavak s teme o stilu i odijevanju, da ne skrećem tamo s teme:

(05-13-2018, 10:00 PM)MalikT Wrote:  ...

Nego, koje bi auto preporučio za kupovinu (umjesto Golfa)?

Ovo je dosta općenito pitanje pa ne znam što bih konkretno odgovorio. Ima tu puno varijabli - gdje čovjek živi, koliko često i kuda vozi auto, ima li obitelj i hoće li je skoro imati, koliko dugo planira voziti auto, koliki mu je budžet...

Bez detaljnih informacija mogu samo reći kako ne bih nikome preporučio da kupuje bilo kakav SUV.

Pričao sam o toj temi s trojicom što sadašnjih, što bivših prodavača automobila, i sva trojica su mi rekla istu stvar - u usporedbi sa autom slične veličine i namjene koji nije SUV, iste marke (dakle uspoređujemo npr Audi Q3 i A3, ili Škodu Kodiaq i Octaviju), SUV ima veću cijenu i skuplji je za održavanje, dok stvarnih prednosti u gradskoj vožnji odnosu na ostale aute - nema. Kad sam ih pitao pa dobro kako je moguće da nemaju prednosti, rekli su mi da je jedini razlog zbog kojeg ih ljudi kupuju osjećaj veličine, robusnosti i moći na cesti koji im takav auto daje. Dakle stvar je isključivo psihologije.

05-14-2018, 09:15 PM #25
MalikT
Alfa

@ Čitatelj K

I ja sam nekada pljuvao po Golfovima i tom cultu VW na Balkanu...i općenito njemačkim autima...

Davne 2002 sam uvjerio sestru da kupi Alfu 156 2.4 JTD...tada staru 4 godine za oko 12 000 Eura (mogla je istu takvu bemburu kupiti). Auto je bio atraktivan i izvrstan za voziti...ali nema što se nije na njemu pokvarilo...

Ja sam čitajući forume, i statistike odlučio da ću kupiti Toyotu...2009 sam kupio Toyotu Auris...novu novcatu...oko 100 000 km su krenuli problemi...nema što se nije pokvarilo na tom autu...imao sam više kvarova nego nekada na Jugiću...

Moj otac je 2005 kupio Golfa 5.....napravio je već oko 260 tkm s njime...gotovo niti jedan jedini kvar...

Zato te pitam za savjet...

05-15-2018, 03:35 PM #26

Za Alfe sam čuo da se često kvare i da su nepouzdane, iako su kao što kažeš vrhunski dizajnirane i dobre za vožnju. Navodno je sad Alfa Romeo popravila kvalitetu s dva najnovija modela, Giuliom i Stelviom, no još sam skeptičan oko toga. Žao mi je što planiraju prekinuti prozvodnju Mita i Giuliette - dobro sređeni, ti auti mi odlično izgledaju, pogotovo na zagrebačkim cestama.

Za Toyotu me čudi to što kažeš, znam par ljudi što su imali/imaju Toyote i ne žale se, auti su kvalitetno i dobro napravljeni. Mada su meni svi ti japanski auti dizajnerski čudni - ne sviđaju mi se linije iako često izgledaju dosta dobro. A i kvalitetom nisu za baciti, pogotovo Mazda, koja se u zadnje vrijeme pokušava na mala vrata nekako ugurati u premium segment.

Tako da ja isto naginjem k njemačkim autima - uostalom, i sam vozim jednog.

05-15-2018, 11:38 PM #27
MalikT
Alfa

@ Čitatelj K

Na Toyoti mijenjao sjedalo vozača kad sam je preuzeo jer je mehanizam za podešavanje sjedala po visini grebao stražnjicu Smile otišao amortizer na cca 100 000 km (inače baš penzionerski vozim), na 120 000 otišao ležaj u getribama...popravak cca 5500 kn...

Na 150 000 otišla bobina....na 180 000 tisuća otišla kompletna instrument tabla (cajgeri, satovi)....5000 kn nova košta...na 185 000 otišla letva volana...

Inače, to govno se proizvodi u Turskoj - možda je i to razlog

05-16-2018, 11:21 AM #28

Moj otac ima Aurisa 2009. godina. Strašno koliko se Toyota srozala s tim modelom.

05-16-2018, 01:31 PM #29

Sjećam se da sam jednom čitao nekakav članak o Toyoti, i u njemu sam pročitao fora komentar - kaže, "Toyota je uvijek bila najbolja u proizvodnji automobila, ali nikad nije proizvodila najbolje aute".

05-20-2018, 01:00 AM #30
tarzan
Niži Beta
*

(05-14-2018, 01:36 PM)Čitatelj K Wrote:  Bez detaljnih informacija mogu samo reći kako ne bih nikome preporučio da kupuje bilo kakav SUV.

Pričao sam o toj temi s trojicom što sadašnjih, što bivših prodavača automobila, i sva trojica su mi rekla istu stvar - u usporedbi sa autom slične veličine i namjene koji nije SUV, iste marke (dakle uspoređujemo npr Audi Q3 i A3, ili Škodu Kodiaq i Octaviju), SUV ima veću cijenu i skuplji je za održavanje, dok stvarnih prednosti u gradskoj vožnji odnosu na ostale aute - nema. Kad sam ih pitao pa dobro kako je moguće da nemaju prednosti, rekli su mi da je jedini razlog zbog kojeg ih ljudi kupuju osjećaj veličine, robusnosti i moći na cesti koji im takav auto daje. Dakle stvar je isključivo psihologije.

SUV-ovi imaju veće kotače i nešto veću udaljenost podnice od tla, pa ako gradska vožnja zahtijeva često penjanje po nogostupima to dobro dođe. Također se sjedi više pa je dosta lakše ući, pogotovo ljudima s viškom kila i/ili godina.

Zbog osjetno veće mase su i sigurniji u sudaru, tako da osjećaj moći nije samo psihološki.

I trenutno su "u modi", ako to išta znači.

I to je otprilike to. Ostalo je sve na strani manjih auta usporedive cijene.

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)