Hello There, Guest!
View New Posts   View Today's Posts
Auti koje volite

• 0 Vote(s) - 0 Average

06-02-2018, 02:21 AM #31
student
Niži Alfa

RE: Auti koje volite
@tarzan
SUV automobili (dzipovi kako ih zovu kod nas) su prevazidjeni, kamioneti polako preuzimaju primat.
Prednost: veca preglednost, veca snaga i psiholoski efekat je veci.
Ali mana je u tome sto je kamionet dosta skuplji, a i benzin je skup na balkanu, tako da manji broj ljudi moze sebi to da priusti.
A sto se tice prakticne primene, kamionet je koristan ljudima koji imaju manju firmu (sam svoj gazda) ili ako se ti ljudi bave poljoprivredom. Bolje receno, sluzi samo kao trofej za pokazivanje.

@malik
Golf je simbol dugotrajnosti i lakog odrzavanja i ekonomicnosti, tako je bar za 1 i 2, za trojku sam cuo da je lose odradjena.
Koji golf ti imas i da bi ga preporucio za kupovinu?
A sto se tice tojote, cuo sam da je skupo odrzavanje, ali ti bas nisi imao srece.

Ono sto znam o automobilima je:
-da audi pravi dobre automobile, njihov volan je jedan od najboljih.
-mercedes i bmw isto prave dobre,
-hjundai ima 10 godina garancije (trebalo bi da je svuda u svetu 10 godina) ne reklamiram Smile
-folksvagen je simbol dugotrajnosti, ali nema isti ugled kao pre zbog afere.
-hibridi i elektro automobili polako preuzimaju trziste, e sad koliko kosta jedno punjenje to je druga prica.
-prosecak stanovnik balkana se moze zadovoljiti fiat puntom, sto zbog cene automobila, sto zbog potrosnje goriva.

P.S. to vazi za novije automobile. A kod nas se uglavnom voze polovnjaci.
Jednom sam vozio stari BMW X5, lakse bi bilo voziti sa obicnim volanom, nego stari servo volan.
This post was last modified: 06-02-2018, 02:54 AM by student.

06-05-2018, 12:02 AM #32
MalikT
Alfa

RE: Auti koje volite
@ student

Otac mi ima Golfa 5...2005 god, u Belgiji proizveden, 1,9 TDI, 105 KS....prošao je nekih skoro 300 000, sa samo jednim kvarom nekog senzora (nije dobro primao gas)...trošak 20 eura.
Iako, jedan kolega mi ima isti takav Golf - imao je s njim strašnih problema.

Moja Toyota je benzinac, nije uopće skupa za održavanje...moguće je nabaviti dosta zamjenskih dijelova..jedino što se previše kvarila...

"Jednom sam vozio stari BMW X5, lakse bi bilo voziti sa obicnim volanom, nego stari servo volan."

Sestra mi ima BMW X1 iz 2012...volan je tvrđi nego na Golf 2 sa mehaničkim volanom...čudno...

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)